Layout by Raion

8 października 2013

Rozdziałowy informator

Remont trochę pokrzyżował szyki, więc przegląd pojawia się dopiero po miesiącu. Za to ile nowych rozdziałów się nazbierało! Na aż sześiu blogach, w tym dwa rozdziały na jednym! Nie ma co tracić nadziei, szamanów jest więcej niż nam się wydaje!

~*~


Autor: Neko-chan

Rozdział IV - part 1

"Pulsujący ból towarzyszył mi od kilku godzin. Ściskał moją głowę, zapierał dech w piersiach, przyprawiał o skurcze. Zwymiotowałbym już dawno, gdybym miał czym. Poza tym kręciło mnie w nosie od kurzu – trafiłem do jakiegoś starego magazynu. Podniosłem się chwiejnie. Teraz i tak było lepiej, niż zaraz po tym, jak się ocknąłem na betonowej podłodze. Ból jednak tak naprawdę nie był dla mnie zły – był realny i fizyczny – żyłem..."

~*~

Autor: Karmen

Rozdział XXI - "Powtórka z rozrywki" 

"Właściwie ogniste kule wyleciały z moich dłoni automatycznie, nim zdążyłam zadecydować, czy chcę zaatakować, czy nie. Ale skoro już tak się stało, miałam nadzieję, że ugodzę w mężczyznę. Niestety, w ostatniej chwili wytworzył on przed sobą półprzezroczystą, lekko niebieską tarczę, która wyglądała jakby była wykonana z wody. Wyglądał na co najmniej oburzonego, a przecież z naszej dwójki to mnie porwano! Uniosłam pogardliwie brew do góry.
- Dzień dobry – powiedział urażonym tonem. Dopiero teraz zauważyłam, że na srebrnej tacy ma dla mnie jedzenie. Nie zmieniało to jednak faktu nie zasługiwał ani na wdzięczność, ani na moje zaufanie. Porwał mnie do cholery!..."

Na blogu Karmen pojawił się już także Rozdział XXII - "Bal demonów"

~*~

Autor: Elmika

Rozdział 12 - "Pajęczarz"

"- … i nienawiść X-Laws należało zastąpić czystą, słodką miłością – skończył opowiadać Ryo. Osobiście uważał, że cała historia była bardzo romantyczna. Bitwa ze złem, złowrogi urok i ratunek kryjący się w najpiękniejszym uczuciu na świecie. Hollywood to nic, nadszedł czas na Dobiewood.
Manta wysłuchał relacji po raz kolejny zastanawiając się, z ilu choinek urwali się X-Laws. Podczas przeszukiwania Internetu wielokrotnie natknął się na ślad Arnella Jeanmaire’a – wypowiadał się na forach o czarach i fantastyce, grał w sieciowe gry rpg oraz, ku zdziwieniu Manty, był zalogowany również na szamańskim forum. Wszędzie figurował pod prawdziwym nazwiskiem. Wystarczyło wysłać mu maila, żeby dostać cały cennik za jego usługi. Wyglądało na to, że Jeanne wydała na nieudany zamach sporo pieniędzy..."~

~*~

Autor: Kasumi

Rozdział VII - "Propozycja do rozważenia"

"Minęło pięć dni, od kiedy Hao powrócił na ziemię za sprawą tajemniczej anielicy i jej towarzysza. Dla długowłosego szamana była to dość nietypowa sytuacja. Nie przypuszczał, że jeszcze będzie mu dane żyć. Miał świadomość, iż rozerwanie dusz podczas narodzin, uniemożliwiło jego dalszą reinkarnację, a przez to skazany został na śmierć. Jedynym sposobem, aby zmienić ten stan rzeczy, było ponowne złączenie dusz. Co, jak wiadomo, nie powiodło się.
Hao prychnął. Niby zwykła, nic nie warta pomyłka przy pracy, a zrujnowała mu plany, do których dążył od dawna… Ale nie podda się tak łatwo..."

~*~

Autor: Yohao♥

Rozdział V

"Jak co weekend, ogród zoologiczny w Izumo wypełniony był turystami, którzy, pragnąc oderwać się od pracy, zabierali tam swoje pociechy. Tym razem ludzi przybyło szczególnie dużo, ze względu na zniżki, jakie oferowała dyrekcja, a także z powodu wypuszczenia po raz pierwszy na wybieg  Zosi - młodej żyrafy, która przyszła na świat tydzień wcześniej. Imię zwierzęcia dla większości wydawało się dziwne i egzotyczne, jednak jej opiekunka, która pochodziła z Polski, uparła się i nie pozwoliła go zmienić..."

~*~

Autor: Kenami

Odcinek 21 - "Pierwszy ruch!"

  "Kenami wstała w sobotę wcześniej. Usiadła na łóżku i jak najciszej, żeby nie pobudzić innych włączyła swojego laptopa. Podłączyła do niego jeszcze kilka urządzeń. Zaczęła „pracować”. Nie odrywając wzroku od ekranu coraz szybciej wciskała klawisze na klawiaturze.
- Kenami, zlituj się... - Vitsumi podniosła głowę z poduszki. Spojrzała leniwie na zegarek – Jest dopiero po piątej, a ty już nas budzisz... Idź sobie gdzieś indziej walić w tego laptopa..."

~*~

I to by było na tyle. Całkiem sporo, prawda? A mogłoby być jeszcze więcej! 
Znacie jakieś blogi, które nie są wpisane do Spisu? Apelujcie do autorów, by zgłosili do nas swoje opowiadania! Niech nasze blogowe Patch Village zaludni się szamanami!
Pozdrawiam wszystkich i niech Król Duchów będzie z Wami!

7 komentarzy:

 1. Fajnie, ze prowadzisz :Rozdziałowy informator" :3
  To musi być dużo roboty, opisywania tylu blogów, a niedługo pewnie dojdzie jeszcze więcej. Sądzę, że osoby które chcą mieć wpisane opowiadanie do Spisu, to pewnie są w zgłoszeniach. Kolejka , chyba już niedługo ruszy ????
  Ja tam wolę, aby KD ze mną nie był, już mam go po dziurki w nosi xD
  Pozdrawiam i życzę zdrówka, oraz weny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. PS: Uważam, ze do spisu trzeba dodać blogi : Zanie i Alucardyna, bo 13. pewnie już niedługo będzie miała dodany blog :D
  Sama prowadzę blog o tematyce SK, ale to tak na marginesie ^^"

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle do czytania, tak mało czasu :D Tyle przegrać XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu od razu przegrać?
   Musze się z tym zgodzić, czytania dużo a czasu mniej, ale ja tam nie narzekam ^^

   Usuń
  2. Żeby dodać blog, autor powinien sam go zgłosić. Tak jest w regulaminie.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Jak jest to Neko na pewno się tym zajmie :) Teraz opisy to już nir moja działka ^^ Chyba, że ktoś sobie tego zażyczy - wtedy nie ma sprawy :)

   Usuń

Obserwatorzy