Layout by Raion

12 listopada 2013

Rozdziałowy Informator - październik/listopad

Tak dla informacji, bo może nie wszyscy zauważyli - blogi dodaję w kolejności od najwcześniejszego :)

~*~

Autor: Elmika

Rozdział 13 - "Głos Anioła"

"Menee miała na sobie zwykłe ubranie, na ziemi stała jej walizka, a wyprany i uprasowany uniform zostawiła złożony w zajmowanym przez nią namiocie. Jeanne wpatrywała się w byłą podwładną z rozczarowaniem i goryczą. Panna Montgomery oświadczyła jej i reszcie X-Laws, że odchodzi z organizacji. Na pytanie Marco, skąd taka decyzja, wyznała, że nie wierzy, iż obecny Hao jest ich dawnym wrogiem i krzywdzenie jego oraz innych szamanów, którzy nie zgadzają się z poglądami Jeanne, jest niewłaściwe.
- Nie akceptujemy w X-Laws niesubordynacji – warknął ze złością Lasso.
- Menee, zawsze postępowałaś zgodnie z naszymi prawami – odezwała się łagodnie Jeanne – Powiedz, co zasiało w twoim sercu wątpliwości?.."


~*~

Autor: Yohao

Rozdział 42 - "Siostry i Bracia"

"To była jedna z komnat, do których nie miał prawa wejść nikt poza książętami. A nawet gdyby wszedł, to automatycznie zostałby wyrzucony z powrotem na korytarz. Nazywano ją różnie – świątynią, salą rozmów – jednak bliźniacy zwykle mówili o niej po prostu jako o Komnacie Króla Duchów.
 Pomieszczenie nie posiadało zbyt wielkich rozmiarów – prawdę mówiąc, było naprawdę małe. Mieścił się tu bowiem tylko portal do wymiaru Króla Duchów. Zazwyczaj Asakurowie mogli się z nim kontaktować na przykład myślowo, jednak w sprawach najwyższej wagi – a rozsypane po świecie odłamki Gwiazdy Zniszczenia na pewno do takich należały – wypadało zjawić się osobiście.
 Rozmawiali z Królem już od ponad godziny..."


~*~

Autor: YunaSK

Rozdział 20 - "Rozpoczęcie"

 "Shiro siedział spokojnie na kanapie, zjadając ciepłe jeszcze bułki, wypełnione  słodką marmoladą. Znudzony obserwował zgiełk panujący za oknem. Po otrzymaniu informacji o rozpoczęciu pierwszych walk Turnieju wszyscy wydawali się być podekscytowani. W wiosce zapanowała niespokojna atmosfera. Każdy wydawał się teraz gdzieś spieszyć. Każdy też patrzył inaczej na innego szamana. Cała sytuacja wydawała się dla niego komiczna. Kilka dni wcześniej weseli i życzliwi ludzie teraz spoglądali na siebie jak na potencjalnych wrogów.
                Wziął kilka ostatnich kęsów śniadania i popił gorącą kawą. Przyjemny zapach napoju roznosił się wokół, pobudzając wszystkie zmysły.
                Do salonu wszedł Naoki...."


~*~

Autor: Elmika

Rozdział 14 - "Filar"

"Tamao wróciła do pokoju, aby przebrać się w inną koszulkę – na poprzedniej wylądowała szpinakowa maź, którą Horo zamierzał uraczyć twarz Choco, jednak komik zdążył się uchylić. Ku zdziwieniu Tamamury, Ponchi i Konchi przejęli się atakiem na ich panią i własnoręcznie postanowili wymierzyć sprawiedliwość szamanowi z Hokkaido. Dziewczyna wykorzystała powstały chaos, aby niepostrzeżenie pójść zmienić ubranie. Zdziwiło ją, że drzwi do pokoju są otwarte. Sądziła, że Anna poszła już spać. W takim przypadku zamknęłaby drzwi, aby nie przeszkadzał jej hałas wesołej gromadki. Jeszcze bardziej zaskoczył ją widok Kyouyamy leżącej na podłodze. Tamao wydała z siebie wysoki pisk, niestety w obecnym zamieszaniu nikt go nie usłyszał. Zbiegła szybko na dół.
- Anna jest nieprzytomna!.."


~*~

Autor: Yohao
Blog: Two Souls Asakura

Rozdział VI"Piątek, 26 lipca 2013
Daichi skreślił mazakiem kolejny dzień w kalendarzu z pokemonami, w którym razem z bratem odliczali dni do wakacji. Uśmiechnięta mordka Vulpix’a spoglądała na niego z obrazka swoimi nadnaturalnie dużymi oczami, jakby ciesząc się wraz z nim na zbliżające się ferie.
- Jeszcze tylko tydzień, nie? – zawołał szczęśliwy Daiki, który siedział na tatami i kończył pakować niewielki plecaczek. Wrzucał do niego właśnie kilka długopisów i notes, w razie, gdyby chciał coś zapisać. Tego dnia wybierali się bowiem na dość ciekawą wyprawę wraz z rodzicami i dziadkiem..."

~*~

I to na tyle, jeśli chodzi o rozdziały w tym miesiącu :) Gratuluję Elmice tempa, gdyż tylko na jej blogu pojawiły się za ten czas dwa rozdziały. Myślę jednak, że wszyscy dobrze rozumiemy, że w związku ze szkołą i studiami, czasu na pisanie jest niestety coraz mniej. Cóż, zobaczymy co przyniesie nam reszta listopada!
Miłego dnia!

2 komentarze:

  1. Nom już dawno przeczytałam te rozdziały, ale to naprawdę bardzo miło, że informujesz o tym Yohao-sama
    To bardzo ciężka robota tym bardziej, że blogów przybywa
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Czas znaleźć czas na czytanie xD

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy