Layout by Raion

17 marca 2013

3. "Brat nie tylko we krwi, ale i w duchu..."

Autorka: Yohao

 Co może wydarzyć się, gdy brat z bratem stanie do walki? Co, jeśli tymi braćmi są bliźniacy Asakura, będący dotychczas swymi największymi wrogami? A co się stanie, jeśli na dokładkę swoje trzy grosze wtrąci pewna zagorzała sekta, znana z białych mundurów, fanatyzmu i symbolu "X"?
Akcja rozpoczyna się w trakcie trwania Wielkiego Turnieju Szamanów. Historia tworzona przez Yohao opiewa tworzenie się, czy też odradzanie się więzi braterskiej między Yoh i Hao. Nie jest to banalna opowieść, powielająca znane schematy. Choć tematyka bloga nie może nikogo zaskoczyć, historia prowadzona jest w oryginalny, ciekawy i niezwykle zabawny sposób. Autorka w wielu miejscach skupia się na interesujących bohaterach zapominanych przez innych twórców. Jej styl polepsza się z notki na notkę i spełnia wymagania nawet wybrednego czytelnika. Ubarwia ona swe notki nie tylko zajmującymi słowami, ale także obrazkami o tematyce SK. U Yohao można natknąć się na wielu nowych postaci pasujących do klimatu opowieści, jednak także tym kanonicznym zostaje poświęcone odpowiednio dużo miejsca. Hao nie jest jedynym bohaterem dynamicznym, co wychodzi na plus całej historii. Blog ten wart jest polecenia każdemu, niezależnie od tego, czy ktoś poszukuje wzruszeń, szybkiej akcji, czy dobrego humoru. A wszystko to w otoczeniu przyjemnej dla oka szaty graficznej.

6 komentarzy:

 1. No dobra, trochę poknociłam od strony technicznej, sorry! Mój pierwszy wpis na blogspocie, nie umiem teraz nawet edytować.
  Szablon mamy super! Szkoda tylko, że cień pod cytatem nie jest biały i nie ma trochę mniej w wartości "wysunięcia" w poziomie (x). Ale i tak jest lepiej, niż w pierwszej wersji. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stroną techniczną się na razie nie martw. Zaraz poprawie. Button wrzucę nad autora, dodam etykiety i zrobię to ucięcie. Masz racje szablon jest o wiele lepszy od pierwowzoru.

   Raion

   Usuń
  2. Tak na przyszłość, jak się to ucięcie robi?
   Odnośnie menu, dobre rozwiązanie. :) Chociaż zastanawiam się, czy da się usunąć strzałkę przy "Stronie Głównej" i czy da się dociągnąć czarną ramkę przy "Menu". Albo gdyby te ramki z napisami trochę wyśrodkować?...
   Zastanawiam się też, czy jeśli będę chciała wpisać własny blog, muszę się zgłaszać? Bo nie zdecydowałam jeszcze, czy zlecić to komuś, czy samej załatwić. :P

   Usuń
  3. One są chyba wyśrodkowane. Jeśli sama wpisujesz swój blog to nie. To ucięcie robi się podczas pisania postu. W narzędziach jest taka przedarta na pół kartka. Wystarczy wybrać miejsce podziału i kliknąć. A i stworzyłem podstronę "Sprawy organizacyjne". To będzie miejsce na takie sprawy, pytania itp.
   Pozdrawiam ;*

   Usuń
 2. Dziękuję Neko!
  Opis jest naprawdę cudowny *.*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podoba. :)

   Usuń

Obserwatorzy